Pradžia  /  Kilimų priežiura ir valymas Jums

Kilimų priežiura ir valymas Jums

Kilimu priežiura ir valymas

Nepavykus tinkamai išvalyti dėmių, drąsiai kreipkitės, nuoširdžiai pakonsultuosime arba profesionaliai atliksime kilimų valymą.

Šilkinių kilimų priežiūra
Šilkiniams kilimams būtinas ypatingas dėmesys ir priežiūra. Tiesti juos rekomenduojama tik ten, kur mažai vaikštoma. Būtų idealu, prie pat įėjimo patiesti papildomus kilimėlius, sugeriančius drėgmę ir purvą. Jei ant kilimo yra pastatyti sunkūs baldai, tuomet, kelis kartus metuose reikia keisti jų vietą, kad būtų išvengta dėvėjimosi žymių, taip išsaugant kilimo plaukelius. Nepatariama šilkinio kilimo tiesti ant tiesioginių saulės spindulių, nes tai gali išblukinti kilimo spalvą; karts nuo karto pakeisti kilimo poziciją, jį pasukant. Šilkinių kilimų siurbimas atliekamas labai švelniai, neįspaudžiant antgalio į kilimą.

Šilkinių kilimų valymas, dėmių pašalinimas
Visų pirma, neleisti dėmei įsigerti į kilimą; švelniai sugerti švariu baltu audeklu arba sugeriamuoju popieriumi ir iššukuoti kilimą plauko kryptimi su minkštu plaukų šepečiu.
Jei nurodytu būdu dėmės pašalinti nepavyko arba ji įsigėrusi į audinį kreipkitės į valymo specialistus.
Įsidėmėkite! Šilkinių kilimų plauti negalima. Tai gali pakenkti audiniui, pažeisti jo struktūrą, kilimas gali susiraityti, pagelsti ir prarasti tvirtumą. Negalimas šilkinių kilimų valymas šarminiais (muilas) ar rūgštiniais (acto rūgštis) tirpalais.

Viskozinių kilimų priežiūra ir valymas
Viskozinio pluošto kilimai linkę pūkuotis. Jie pagaminti iš siūlo, taigi natūralu, kad valant, laisva mikropluošto dalis pasišalina. Rekomenduojama kuo dažniau juos siurbliuoti. Dėmės šalinamos taip pat kaip ir šilkinių kilimų.

Vilnonių kilimų ir kiliminių dangų priežiūra
Kartą į savaitę vilnoniams kilimams reikalingas valymas, siurbiant su siurbliu. Naujų kilimų valymas siurbliu palengvina jų priežiūrą, taip išvengiama šėrimosi, t.y. gamybos metu nukirpti, bet nenukritę plaukeliai. Saugoti kilimą nuo tiesioginių saulės spindulių, bei kas pusę metų kilimą apsukti, taip jis dėvėsis tolygiai. Nuolat keisti baldų ar kitų sunkių daiktų ant kilimo padėtį. Ant kilimo vazoninės gėlės statomos, pritaikant specialius padėklus. Kadangi vilna yra natūralus pluoštas gali kilti problemų su kandimis. Todėl kartą į pusmetį kilimą iš abiejų pusių siūloma apipurkšti kandis atbaidančiu, nedažančiu, repelentu. Taip pat nuo kandžių gelbsti reguliarus kilimo, iš abiejų pusių, valymas siurbliu.
Prieš sandėliuojant kilimą – išsiurbti, papurškiant priemone nuo kenkėjų, suvynioti (vynioti pradėkite nuo priešingo plauko krypčiai galo) ir susukti į orui laidų audinį, kitu atveju gali supelyti. Patalpos turi būti gerai ventiliuojamos.

Vilnonių kilimų ir kiliminių dangų valymas
Atsiradusios dėmės valomos nedelsiant, neleidžiant įsigerti į kilimą. Skystas dėmes galima sugerti tapšnojant baltu audeklu ar rankšluosčiu, kol nusausės. Dėmei išvalyti, nepilti valymo priemonės tiesiogiai ant dėmės. Tirštus teršalus surinkti apvaliu šaukštu ar mentele, negramdant ir nešveičiant, neleidžiant susivelti plaukeliams. Sudžiūvusius teršalus suskaldyti ir nusiurbti. Baigus valyti, minkštu šepečiu iššukuoti kilimą.
Vilnoniai kilimai nevalomi su priemonėmis, kuriose yra aktyviojo deguonies! 

Sintetinių kilimų ir kiliminių dangų priežiūra ir valymas
Dabartiniai kilimai ar jų dangos yra atsparūs tiek drėgmei, tiek dėmėms. Kiliminės dangos geriau sugeria purvą nei kieta danga, nors purvas ant jų mažiau pastebimas. Sausos purvo nuosėdos gali subraižyti kilimo paviršių, todėl kilimus būtina nuolat valyti. Sintetinius kilimus ar kiliminę dangą prižiūrėti nėra sudėtinga. Prie įėjimo į patalpas tieskite papildomus kilimėlius, dažnai juos keisti ar plauti.Bent du kartus per savaitę sintetinį kilimą išsiurbti. Jei ant kilimo ar dangos vaikštoma intensyviai – galima ir dažniau. Valymui naudoti valymo priemones, skirtas sintetinėms dangoms.Įsitikinti, kad patalpos, kuriose yra dangos turi gerą ventiliacijos sistemą. Ne dažniau kaip kartą metuose atlikti generalinį kilimo ar dangos valymą t.y. atidžiai išvalyti visą kilimą ar dangą. Dėmės šalinamos taip pat kaip ir vilnonių kilimų.

Sizalio, jūros žolės, kokoso dangų priežiūra
Natūralios dangos, tokios kaip sizalio, jūros žolės, kokoso nereikalauja daug priežiūros. Šie pluoštai neįsielektrina, nekaupia dulkių. Tokius kilimus geriausiai siurbliuoti kasdien ar bent kartą per savaitę, taip bus išvengta apnašų bei dėmių, kas prailgins dangos naudojimo laiką. Natūralių dangų negalima tiesti drėgnose patalpose, jos tiesiamos tik sausų, gerai vėdinamų, patalpų viduje. Dažytos dangos nuo saulės šviesos gali išblukti, o natūralios – patamsėti, todėl vengti tiesioginių saulės spindulių ir dangas reguliariai apsukti. Kadangi augalinės dangos gerai sugeria drėmę jų negalim valyti šampūnu, plauti ar valyti garais. Kruopščiai išvalyti visą dangą galima tik sausuoju būdu. Geriausiai tai gali atlikti profesionalūs valymo specialistai.

Sizalio, jūros žolės, kokoso, džiūto dangų valymas
Neleiskite dėmei įsigerti į kilimą. Valykite nedelsdami. Šios dangos ypatingai gerai sugeria skysčius. Sušlapusiame dangos pluošte dėmės gali išplaukti į paviršių ir patamsėti. O džiūdama danga gali susitraukti. Todėl skystas dėmes sugerkite tapšnodami baltu audeklu ar rankšluosčiu, kol nusausės. Tirštus teršalus surinkite apvaliu šaukštu ar mentele. Negramdykite ir nešveiskite sutepto pluošto. Sudžiūvusius teršalus suskaldykite ir nusiurbkite.
Jei dėmė neįsigėrusi į kilimo pluoštą ją nesunkiai pašalinsite tapšnodami švariu surėkintu audiniu pvz. mineraliniu vandeniu. Jei nepadeda naudokite specialias valymo priemones skirtas natūralioms dangoms.
Išmėginti valymo priemonę galite mažai pastebimame kilimo plotelyje. Stebėkite ar tikrinama kilimo vieta nepakeitė spalvos ar nepažeidėte valomo pluošto. Jei taip nutiko išmėginkite kitą valymo priemonę.
Niekada nepilkite valymo priemonės tiesiogiai ant dėmės, o sudrėkinkite švarų audinį valymo priemone netrinkite kilimo, o švelniai tapšnokite. Visada valykite nuo dėmės kraštų į vidų, taip dėmė neišsiplės. Stebėkite, kad audinys su kuriuo valote dėmes būtų visada švarus. Valydami naudokite kuo mažiau vandens.
Išvalę dėmę jos likučius sugerkite drėgnu audiniu, galite pakartoti keletą kartų, kad dangos paviršiuje neliktų valymo priemonės likučių, kurie gali paspartinti dangos dėvėjimąsi.
Nusausinkite drėgmės perteklių sausu, gerai drėmę sugeriančiu audiniu pvz, rankšluoščiu. Dangos džiuvimą paspartinsite ją uždengę popieriniu rankšluoščiu ir suspaudę. Jei drėgmė persigėrė per popierinį rankšluostį jį pakeiskite kitu. Naudokitės kilimu tik jam visiškai išdžiūvus.

facebookgoogle_pluspinterestlinkedin