Pradžia  /  Kokį dulkių siurblį pirkti?

Kokį dulkių siurblį pirkti?

Rekomenduojame ramiai perskaityti visą naudingą tekstą

Sutiksite, kad šiuo metu rinka siūlo tikrai daug įvairių dulkių siurblių tipų, todėl nežinant esminių siurblio privalumų, patiems išsirinkti vieną dulkių siurblį būtų be galo sudėtinga. Todėl iš karto eikime prie reikalo pasidalinsime savo patirtimi.

Dažniausiai galvojama, kad kuo dulkių siurblys galingesnis arba brangesnis – tuo jis geresnis. Deja, taip nėra. Kokį dulkių siurblį pirkti ir kaip atskirti kas yra geriausia – Jums tikrai nereikia išmanyti viso siurblio mechanizmo, bet pakaks žinoti pagrindinius kriterijus, kurie ir lems Jūsų pasirinkimą.

  1. Kaip išsirinkti dulkių siurblį? Pirmiausiai reikia nuspręsti kaip dažnai bus reikalingas, buitinis dulkių siurblys ar Jums reikia tu vadinamųjų “patogumų”, kurie lemia kainą. Koks Jums reikalingas siurblys parduotuvinis ar pramoninis, kuris labiau aktualus įmonėms, nes jo pagalba atliekamos tokios valymo paslaugos. Ar ateityje bus galima rasti eksploatacinių priedų ir atsarginių detalių?
  2. Filtrai. Atkreipkite dėmesį, koks dulkių siurblio filtravimas, tai svarbu, jei namuose yra žmonių, kurie serga alergija ar astma. Hepa filtras surenka ypatingai mažas dulkių daleles. Hepa filtrai turi tam tikrą žymėjimą – kuo didesnis filtro numeris, tuo didesnis oro filtravimas. Papildomas aktyvuotos anglies filtras taip pat tinkamas oro filtravimui, nes jis gerai sugeria blogą kvapą. Tarp hepa filtro 12 ar 13 didelio skirtumo nebus, tiesiog alergiškiems rekomenduojama reguliariai kas 4-5 mėnesius keisti. Nerekomenduojame bandyti sutaupyti juos plaunant, juk mašinos oro filtro kai reikia keisti, neplaunate, todėl šitoje vietoje gerai paskaičiuokite,  kokios bus išlaidos keičiant reguliariai filtrus.
  3. Dažnai žmonės galvoja, kad dulkių siurbliai su vandens filtru turėtų būti geriausias būdas valyti orą, nes dulkės pasilieka vandenyje, tačiau taip nėra. Vandenyje pasilieka stambios dulkės, o pačios mažiausios, mikrono dydžio, dulkių dalelės išlekia atgal į kambarį. Paklausite kodėl? Paprasta, geriausias pavyzdys yra vandens pypkė arba kitaip dar vadinama kaljanas. Dūmas per vandenį traukiamas nepasilieka vandenyje, nes patekęs į vandens burbulą ir nukeliavęs iki išeinančio vamzdelio sprogsta, taip išeidamas į orą. Todėl ir vandens filtrai nesulaiko 100 proc. visų smulkiųjų dulkių. Be to, vandens rezervuarus būtina gerai išplauti ir išdžiovinti, nes kitu atveju, gali tik pabloginti situaciją. Nešvarus vandens rezervuaras taps puiki terpė veistis bakterijoms ir nemaloniam kvapui. Kalbant apie dulkių siurblius su vandens filtru, dar reikia paminėti, kad plaunami dulkių siurbliai dažniausiai būna mažesnės traukos, nes yra didesnis pasipriešinimas traukiant orą per vandenį.
  4. Plaunami buitiniai dulkių siurbliai neturi didelių rezervuarų, tad jeigu reikės nedidelį plotą išsiplauti, viskas gerai – jis tinkamas. Kaip patirtis rodo, dažniausiai klientai tokius turėdami per visą laiką naudojosi tik 1-2 kartus. Taigi, gerai pagalvokite, kur laikysite jų priedus, kad nepasimestų ir ar turėsite kantrybės su juo žaisti. Tokiu atveju, geriausiai būtų pasikonsultuoti su draugais, kaimynais kurie jau turi, tokią patirtį.
  5. Cikloniniai dulkių siurbliai, ekonomiški, patogūs, kad nereikia jokių maišelių dulkėms surinkti, tačiau jiems, kaip ir plaunamiems siurbliams, būtina ypatinga higiena, nes orą traukiant ciklono principu, stambios dalelės prispaudžiamos prie siurblio sienelių, o smulkios ištraukiamos lauk. Juos reikia kruopščiai išplauti rankomis, nes užsilikę nešvarumai sukels blogą kvapą ir bakterijų atsiradimą. Vėl gi, neturint laiko geriausias pasirinkimas būtų tradicinių dulkių siurblių su vienkartiniais dulkių maišeliais.
  6. Dulkių siurblių antgaliai. Klaidinga manyti, kad tik siurblio galingumo dėka Jūsų namai spindės švara be jokios dulkės ir kitų nešvarumų. Siurblio efektyvumą įtakoja tinkamai parinktas antgalis, kuriuo valomas baldas, kilimas ar čiužinys yra lengvai daužomas. Tokiu vibraciniu būdu, antgalis ištraukia giliai esančias dulkes, kartais siekdamas net iki ~10 cm baldo gilio. Tokie antgaliai, paprastai turi besisukančius šepetėlius, kurių pagalba puikiai surenkami nuo paviršiaus esantys žmonių plaukai, naminių gyvūnų plaukai, ko nepadaro paprasti antgaliai. Paprasti parduotuviniai dulkių siurblio antgaliai labiau skirti nusiurbti dulkes ir smulkias šiukšles nuo kietos dangos paviršiaus. Bet tai nereiškia, kad dabar reikia pirkti, kur kainuoja giluminiai siurbliai 5000-6000 lt. Puikiai galima ir pigiau sukomplektuoti, kad būtų giluminis siurblys. Tiesiog reikia su gerais filtrais, gerai traukiančio siurblio ir vibro antgalio ( giluminis antgalis nuo 80 – 180 lt ). 
  7. Dulkių siurblio maišeliai. Patariama rinktis vienkartinio naudojimo popierinius dulkių maišelius, nes jie yra patogūs, funkcionalūs ir saugūs. Prisipildžius nešvarumams – jie tiesiog metami lauk ir keičiami naujais. Taigi jie yra pigesni, todėl keičiant dažniau – ekonomiškesni. Tai svarbu palaikant higieną, nes perpildytas šiukšlių maišelis gali pradėti dulkes pusti atgal į kambarį, arba įtraukus šuns arba maisto likučius, pradėti gęsti ir skleisti nemalonų kvapą.
  8. Daugkartiniai medžiaginiai maišeliai, kaip ir plastikiniai dulkių surinkimo konteineriai, patogūs tik dėl naudojimo, bet ne dėl higienos, juolab medžiaginių maišelių audinys yra pralaidus orui, tad ir smulkios dulkių dalelės išpučiamos patenka atgal į kambarį. Jie skirti vienam kitam kartui išsiurbti, neturint po ranka vienkartinio maišelio.
  9. Dar viena svarbi detalė, kad atlikę pas save namuose remontą, nesiurbkite smulkių statybinių medžiagų su paprastu dulkių siurbliu. To daryti griežtai negalima, nes tam yra skirti specialūs statybiniai dulkių siurbliai, kitu atveju siurblys gali pradėti silpnai traukti.
  10. Pabaigai, be visų, čia, aukščiau išvardintų dulkių siurblio pagrindinių savybių, reikia taip pat paminėti, kad renkantis atkreiptumėte dėmesį į: dulkių siurblio laido ilgį – ar jis pakankami ilgas, kad būtų patogu valyti kambarius. Siurblio veikimo triukšmingumas – ar siurblys tyliai veikia, ypač, jei namuose yra mažų vaikų. Dulkių siurblio ratukai – rinkitės su minkštais ratukais, kurie nepalieka žymių ant kieto grindų paviršiaus. Ar vamzdis yra teleskopinis ar susidedantis iš kelių vamzdžių. Beje, metaliniai vamzdžiai yra patvaresni už plastmasinius. Ar dulkių siurblys turi papildomą antgalių komplektą (t.y. vibro antgaliai ir pan.).

Prižiūrėdami dulkių siurblį, laiku keičiant dulkių maišelį ir filtrą, išvalant antgalius, Jūsų įsigytas dulkių siurblys Jums tikrai užtikrins švarą namuose ir ilgą tarnavimą.

Išvados: tai yra tik mūsų nuomonė, kurią remiame patirtimi, atsiliepimais, todėl tai nėra galutiniai faktai, tiesiog tai yra rekomendacijos Jums.

facebookgoogle_pluspinterestlinkedin