Pradžia  /  Čiužiniai ir jų priežiūra

Čiužiniai ir jų priežiūra

Kokį čiužinį pirkti ir kaip pasirinkti?

Pramiegame beveik trečdalį viso savo gyvenimo, todėl čiužiniai – bene svarbiausia miegamojo, lovos dalis. Kokį čiužinį geriausia pirkti? Kaip turėtų būti prižiūrimi čiužiniai, kad atrodytų švarūs ir išlaikytų savo gerąsias savybes?

Dėl čiužinių pirkimo esame daug kartų girdėję ir matę iš klientų, kad nusipirko kone vieną brangiausių čiužinių, tačiau labai nepatogu miegoti ir pailsėti. Taigi kaina – ne pagrindinis rodiklis! Svarbiausia įvertinkite:

  • kokio svorio skirtumas tarp asmenų miegančių kartu, jeigu kūno svorio skirtumas didelis, tikimybė, kad besivartant ant minkštesnio čiužinio, lengvesnis dažniausiai kris pas sunkesnį.
  • jeigu turite polinkį prakaituoti, rinkitės su nuvelkamu užvalkalu, kad būtų galima skalbti.
  • kas geriau: ar dažniau atlikinėti čiužinio valymą, ar dažniau čiužinį pakeisti? Kadangi čiužinio tarnavimo laikas nuo 5-8 metų, po to rekomenduojama keisti, kaip antai pūkinė pagalvė, kuri po ilgo laiko įgauna kvapą, dėmes. Kitaip tariant, po kiek laiko čiužinys ypatingai neprižiūrimas “užrūgsta”.
  • kokią užvalkalo medžiagą toleruojate Jūs? Dauguma teigia, kad ant lininio kur kas jaukiau išsimiega nei ant sintetinio.
  • kokia yra reikalinga čiužinio priežiūra.

Čiužinių priežiūra

Kadangi miegame ant čiužinio, todėl dulkės, prakaitas, negyvos odos ląstelės nusėda ant čiužinio ar įsigeria į jį. Nesvarbu ar tai pripučiami čiužiniai, ar ortopediniai čiužiniai – visus reikia tinkamai valyti ir prižiūrėti. Čiužinius reikia apsaugoti. Ortopediniai čiužiniai sudaro geras sąlygas veistis dulkių erkutėms, nes čiužiniuose susidaro drėgmė ir šiluma. Kitaip tariant dulkių erkutėms nėra skirtumo kur gyventi, nes pagrindinės sąlygos joms veistis yra drėgmė ir žmogaus epidermis. Norint palaikyti švarą savo miegamajame – rekomenduojama bent kartą metuose čiužinį gerai išvalyti giluminiu būdu.

Svarbu, kad čiužinys būtų teisingai įmontuotas. Miegamojo lovos pagrindo matmenys turi atitikti čiužinio matmenis. Beveik visi čiužiniai rekomenduojami tiesti ant jiems skirtų grotelių, kitu atveju gali supelyti. Grotelės lovai apsaugo čiužinį nuo pelėsio atsiradimo, nes grotelių dėka, čiužinys kvėpuoja. Ar tai būtų čiužiniai vaikams, ar viengulės lovos, ar dvigulės – kas du mėnesius čiužinį patariama apsukti, kad suvienodintų nusidėvėjimą. Bent kartą į savaitę čiužinys turi būti vėdinamas, t.y. nuimama patalynė, atveriami miegamojo langai. Geriausiai tai daryti ryte, kad išgaruotų per naktį susikaupusi drėgmė. Taip nemalonūs kvapai neįsigers į čiužinį ir bus išvengta pelėsio. Ant čiužinio velkamas užvalkalas, t.y. antčiužinis, iš orui laidaus, natūralaus pluošto, pvz.: medvilnės, taip apsaugant jį nuo dėmių, kūno dalelių ar dulkių patekimo į čiužinį. Antčiužiniai plaunami dažnai, o patį čiužinį tiesiog išsiurbti siurbliu, geriausiai tai daryti iš abiejų pusių ir šonų. Nešokinėti ant čiužinio. Transportuojant ar sandėliuojant, čiužinio nepatariama lankstyti.

Net ir tinkamai prižiūrint čiužinį, po 5-8 metų, dėl higienos patariama čiužinį pakeisti nauju. Neprižiūrint čiužinio, laikant jį blogai vėdinamose ir drėgnose patalpose, ši būsena gali būti pasiekta per kelis mėnesius.

Viso čiužinio patiems plauti niekada nepatariama, rekomenduojama kreiptis į valymo paslaugas teikiančius specialistus.

facebookgoogle_pluspinterestlinkedin