Pradžia  /  Augintinio priežiūra namuose

Augintinio priežiūra namuose

Augintinio-priežiūra

Kaip išauklėti, kad augintinis šlapintųsi vietoje?

Gyvūnai pripildo namus jaukumo ir šilumos. Ką daryti, kad augintiniai namuose džiugintų, o ne keltų problemas? Didžiausia bėda įsigijus augintinį – gyvūnų šlapinimasis namuose. Situacija paprasta: įsigyjamas mažas šuniukas, kuris dar neturi visų reikiamų skiepų, vadinasi jo vesti į lauką negalima – turi praeiti karantino laikotarpis. Tokiu atveju, mažų šuniukų priežiūra turėtu būti tokia, šeimininkui geriausiai suvynioti kilimus geriems dviems mėnesiams, o kartais ir pusei metų. Jei šuniukas negali būti vedamas į lauką – tuomet įrengiamas šuns tualetas namuose. Tam geriausiai tiks kampas, priklotas laikraščių ar sugeriamųjų paklotėlių, kurie lengvai išmetami. Augintinis nešamas į tualetą ir sodinamas kuo dažniau: tik pabudus ryte, po valgio, po žaidimų, po miego. Jei šuniukas atlieka „reikalą“ jam skirtoje vietoje – būtinas pagyrimas, paskatinant skanėstu. Atlikus „reikalą“ ne vietoje šuniuko negalima barti, mušti ar badyti snukučio.

Smurto paremta šuns dresūra skatina kontakto su augintiniu praradimą, baimę, ypatingai baimę šlapintis stebint šeimininkui. Gali nutikti taip, kad išvestas šuniukas į lauką nieko nedarys, nes bus įbaugintas, o grįžęs namo pasišlapins į kokį atokesnį kamputį. Reikia stebėti savo paties elgesį – už ką baudžiamas ar giriamas augintinis. Kada šuniukas jau galės eiti į lauką, daryti tą patį – vedžioti šuniuką kuo ilgiau ir dažniau, tai gali kainuoti ir bemieges naktis. Kai bus pasiektas rezultatas, kad šuniukas pats prašosi į lauką, jo neignoruojant išvesti pasivaikščioti. Išvesti pasivaikščioti savo augintinį reikia po kiekvieno jo miego, po valgio ir po žaidimų. Stengtis, kad pirmoji pasivaikščiojimo dalis būtų skirta „reikaliukams“ atlikti, o paskui žaidimams. Visada turėti su savimi skanėstų, kad atlikus gamtinius reikalus lauke – augintinis būtų skatinamas už gerą elgesį.

Kačių priežiūra yra sunkesnė, nes jos sunkiau pasiduoda auklėjimui nei šunys. Katės daug jautriau reaguoja į aplinkos pokyčius, naujų narių šeimoje atsiradimą ir t.t. Savo teritoriją namuose dažniau linkę žymėti katinai, todėl nusprendus įsigyti katiną – pasirūpinkite, kad būtų atlikta katino kastracija, taip išvengsite pastovaus teritorijos žymėjimo, bei nemalonaus kvapo. Po kastravimo nemalonus šlapimo kvapas nebus toks aitrus, net jei katinas atliks savo „reikalus“ jam skirtame tualete. Kačių tualetas (kraikas) statomas ramioje vietoje, nes katės gali nesituštinti toje vietoje, kur patyrė stresą buvo išgąsdintos ir pan.

Įsigijus augintinį, pvz., namuose atsirado mažas kačiukas, tuomet pradžioje reikia leisti jam apsiprasti mažesnėje namų teritorijoje: vonioje ar virtuvėje. Ten pastatomas tualetas katei, taip pat ėdalas katėms. Mažas kačiukas nešamas ant kraiko po valgio ir miego: pakapstyti kraiką, o atlikus „reikalus“ į dėžutę – pagirti ir paskatinti mėgstamais skanėstais.
Jei ne vietoje šlapinasi suaugusi katė, jos įpročius galima koreguoti purškalais. Tam tikri purškalai yra nemalonūs katėms, tad purškiant į tas vietas, kur nenorite, kad katė darytų, arba tose vietose dėti citrusinių vaisių luobelių, pvz.: mandarinų, katės negali pakęsti jų kvapo. Kačių maistas rekomenduojamas statyti tose vietose, kur katė pradėjo atlikinėti savo „reikalus“ ne vietoje, tikėtina, kad ten kur valgo katė – nesituštins. Ten, kur katė šlapinasi, galima patiesti čežantį popierių, folijos ar celofano – šlapintis ant šių paviršių katei nemalonu, šlapimas nesusigeria, sušlampa kojos.
Bausti katės negalima, nemušti ir netrinti jos snukučio į šlapimą. Kartais siūloma sustiprinti kačių nervų sistemą specialiais papildais ir vitaminais. Jei šlapinimais darosi nevalingas ar labai dažnas – kreipimasis į veterinarijos gydytojus būtinas.

Papildomai rasite kaip išvalyti šlapimo dėmes.                     

facebookgoogle_pluspinterestlinkedin